Kemal Kılıçdaroğlu'nun altılı masaya Diyanet İşleri Başkanı önerisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, altılı masa liderlerine Diyanet İşleri Başkanı olarak Mustafa İslamoğlu'nu önerdiği iddia edildi.

genel siyaset 78
Kemal Kılıçdaroğlu'nun altılı masaya Diyanet İşleri Başkanı önerisi

2023'teki seçimlere az bir zaman kala Cumhurbaşkanı adayını henüz belirleyememiş muhalefette sürpriz bir iddia ortaya atıldı.


CHP kulislerinde ortaya atılan iddiaya göre Kemal Kılıçdaroğlu, altılı masa liderlerine Diyanet İşleri Başkanı olarak bir ismi önerdi.


Diyanet İşleri Başkanı olarak İslamoğlu'nu önerdi

Kılıçdaroğlu'nun önerdiği ismin, Mustafa İslamoğlu olduğu öğrenildi.


Masadaki diğer liderlerin Kılıçdaroğlu'nun bu önerisine ne cevap verdiği merak edilirken Mustafa İslamoğlu'nun yaptığı açıklamalar akıllara geldi.


Mustafa İslamoğlu: Ayasofya'nın camiye çevrilmesi Kur'an'ın kabul etmediği bir eylem
"Ayasofya'yı cami olarak kullanmak Kur'an-ı Kerim'e uygun değil"

İslamoğlu, Ayasofya'yı cami olarak kullanmanın Kur'an-ı Kerim'e uygun olmadığını iddia etmişti.


Kur'an'a aykırı olduğunu söyleyen İslamoğlu, "Kur'an’ın kabul etmediği bir eylemdir." diyerek söylemlerini savunmuştu.


bakircayturk.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 06.02.2023 03:01:43. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Kemal Kılıçdaroğlu'nun altılı masaya Diyanet İşleri Başkanı önerisi Son dakika genel haberleri, genel son dakika haber, genel son dakika, son dakika genel, genel haber sayfamızda genel haberleri okuyabilir, genel son dakika haberleri ve güncel genel gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.