Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cinsel istismar davasıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İddiaları kabul etmemiz mümkün değil, küçük yaştaki istismar iddiaları tam bir facia" dedi.

genel gundem 61
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cinsel istismar davasıyla ilgili açıklama
Türkiye'nin gündemine oturan 6 yaşındaki bir kız çocuğuna istismar iddiaları, yetkili kurumları harekete geçirdi.
İstanbul'da yaşayan H.K.G, 6 yaşındayken babası tarafından Kadir İstekli ile evlendirildiğini ve cinsel istismara uğradığını belirterek hukuk mücadelesi başlatmıştı.
Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cinsel istismar davasına değindi.
"İddiaları kabul etmemiz mümkün değil." diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
"Küçük yaştaki istismar iddiaları tam bir facia"
"Bir kızımızın erken yaşta evliliği ile yaşananlarla ilgili görüşümü de paylaşmak istiyorum. Gereken çalışmaları bakanlarımız yaptılar, bunları görmezden gelen muhalefet söz konusu.
Her şeyden önce günümüz şartlarında 13 yaşında nişan, 14 yaşında evlilik gibi bir durumu kabul edebilmemiz mümkün değil. Küçük yaştaki istimar iddiaları tam bir facia.
Mağdur, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımıza başvurduğu andan itibaren kurumlarımız bu konuyu sahiplenmiştir. İçişleri Bakanlığımız tarafından yürütülen soruşturmanın ardından konu yargıya intikal etmiştir. Bu aşamada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız avukat temin etmiştir. Dava ile ilgili ilk duruşmanın yakında yapılması bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cinsel istismar davasıyla ilgili açıklama VİDEO"Ahlaki olmayan bir çarpıtmadır"
Bay Kemal kendine çekidüzen ver. Her şeyden önce böyle bir hadiseyi milletimizin inancıyla ve o inancın temsilcisi kurumlarla irtibatlandırmak en hafif ifadesiyle ahlaki olmayan bir çarpıtmadır. Niyet mağdurun hakkını savunmaksa biz bunu zaten yapıyoruz. Sonuna kadar da yapacağız.
Bay Kemal, Diyarbakır Anneleri'ni kaç kere ziyaret ettin? Kızları, yavruları ellerinden alınan gözü yaşlı anneleri kaç kere ziyaret ettin? Medya ve benzeri yerlerdeki rezilliklere göz yumanların bu hadise üzerinden insanlarımızın bir kısmının değerlerine saldırmasına onlara linç uygulamasına müsaade göstermiyoruz. Bu konuyu da her seviyede takip etmeyi ve neticelendirmeyi sürdüreceğiz."

bakircayturk.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 06.02.2023 02:37:59. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cinsel istismar davasıyla ilgili açıklama Son dakika genel haberleri, genel son dakika haber, genel son dakika, son dakika genel, genel haber sayfamızda genel haberleri okuyabilir, genel son dakika haberleri ve güncel genel gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.